Kompleksowe wdrożenia Lockout-Tagout Identyfikacja w przemyśle Oznaczenia maszyn i hal produkcyjnych Produkty specjalistyczne sklep-internetowy

Etykiety ESD dla elektroniki i wytrzymujące wysoką temperaturę

 

 

Samoprzylepne etykiety ESD chronią podzespoły elektroniczne przed ładunkami elektrostatycznymi, które powstają podczas aplikacji i użytkowania etykiet.

Ładunki elektrostatyczne (lub bardziej poprawnie 'ładunki tryboelektryczne') powstają, gdy powierzchnie dwóch różnych obiektów są przesuwane względem siebie (np. szczotkowanie włosów, lub chodzenie po dywanie). Zjawisko ESD, lub przepływu elektrycznego, powstaje gdy nadmiarowe elektrony mogą przemieścić się tak, aby zneutralizować ładunek dodatni lub zostać uziemione. Ładunek nie jest ładunkiem elektrostatycznym dopóki nie zacznie się przemieszczać/płynąć. Etykiety ESD są zaprojektowane w taki sposób, aby rozproszyć ładunki elektrostatyczne tak szybko jak to tylko możliwe.

Dodatkową cechą wymaganą w przemyśle elektronicznym jest odporność etykiet na wysokie temperatury, którym są poddane podczas lutowania płytek PCB na fali. Etykiety samoprzylepne pozostają wciąż najczęściej stosowaną metodą traceability w procesie montażu płytek PCB. Aby ułatwić aplikację etykiet na płytki PCB, można zastosować podajniki etykiet Hoover-Davis z zastosowanymi specjalnymi etykietami BRADY, wykonanymi w technologii CLT (Clear Liner Technology).

INDUSTRIEL posiada w stałej ofercie całą gamę etykiet dla elektroniki BRADY wykonanych z różnych materialów (w tym poliamid), posiadających różne właściwości (w tym ESD), odpornych na wysokie temperatury (nawet do 350°C), bezhalogenowe, bezołowiowe, zgodne z REACH i RoHS oraz posiadające certyfikaty UL, CSA, AGA i inne.

 

Skontaktuj się z firmą INDUSTRIEL i pozwól doświadczonemu specjaliście pomóc dobrać odpowiednie oznaczenie do Twoich potrzeb...

INDUSTRIEL Piotr Augustyński

| tel. 500 215 447 | email: info@industriel.pl |
Łazy Biegonickie 253 | 33-340 Stary Sącz | woj. małopolskie